Cardinal Theme

رییس دانشگاه علم و فرهنگ در اختتامیه جشن رویش:

کانون های فرهنگی سرمایه آفرین هستند

فرهنگ در کشور حال خوشی ندارد ولی کانون های فرهنگی دانشگاهی سرمایه آفرین و امیدبخش هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ مراسم اختتامیه جشنواره رویش امروز (سه‌شنبه) 19 آذرماه با حضور پرشور دانشجویان، اعضای هیات علمی، روسای دانشکده‌ها و معاونین دانشگاه در سالن‌همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار و برندگان مرحله کشوری اعلام شدند.

دکتر هاشمی- رییس دانشگاه علم و فرهنگ-، در مراسم اختتامیه «جشنواره رویش» ضمن تاکید بر جایگاه دانشگاه در ارتقاء فرهنگی جامعه گفت: درحال حاضر نگرانی‌های مهمی در حوزه فرهنگ وجود دارد و قطعا فرهنگ و مسائل فرهنگی برای مردم ما اهمیت زیادی دارد و انتظارات فرهنگی آنها با توجه به تاریخ و هویت غنی فرهنگی کشورمان زیاد است ‌و ‌حق هم همین است.

وی افزود: بخشی از پایه های فرهنگی جامعه بر مبنای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان گذاشته می‌شود، پس می توان گفت که اگر حال فرهنگی جامعه خوب نیست شاید بخشی از آن به دانشگاه باز می‌گردد.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: علم و ‌دانش و میزان‌ گرایش دانشجویان به این حوزه‌ها شاخص اصلی هویت دانشجویی را شکل ‌می‌دهد ولی باید توجه داشت که هویت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نیز اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی در مسیر تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت گام برمی‌دارد و ‌ظهور و بروز خلاقیت‌های فردی در قالب کارهای گروهی فرهنگی انجام می‌شود و‌ منجر به مهارت‌های اجتماعی، فرهنگی و‌ فردی ‌می‌گردد.

دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم ایجاد بستر فرهنگی مناسب برای دانشجویان گفت: بسترهای مناسبی در دانشگاه برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند مهارت‌های اجتماعی و فرهنگی و‌ مهارت های زندگی را تمرین کنند و‌ انتظار داریم این بسترها به توسعه فرهنگی بیانجامد.

رییس دانشگاه علم‌ و فرهنگ افزود: کانون‌های فرهنگی هویت ساز و اثرگذار هستند و به زندگی اجتماعی دانشجویان معنا می‌بخشد. جشنواره رویش دانشگاه علم و فرهنگ نیز یکی از دستاوردهای گروهی دانشجویان فعال در کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی فرهنگی این دانشگاه است.  

دکتر هاشمی گفت: خوشحالم که هشتمین دوره جشنواره رویش با این شور و‌ حال دانشجویی شکل گرفته و ۴۶۳ اثر به این جشنواره ارسال شده است و این رشد کمی و‌کیفی اهمیت زیادی دارد و‌ برای ما بسیار ارزشمند است و منتخبین این جشنواره که به بخش ملی راه یافته‌اند تبریک می‌گویم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ دکتر مجتبی صدیقی- معاون وزیر علوم و رییس سازمان دانشجویان-، مهندس علی پرهیزکار ابیانه-معاون پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان دانشجویان-، داریوش ارجمند-هنرمند و بازیگر کشورمان-، سالار عقیلی-هنرمند و خواننده محبوب- و حریر شریعت زاده- هنرمند و پیانیست معروف- از میهمانان ویژه این جشن دانشجویی بودند.