Cardinal Theme

آیین تکریم و معارفه ی سرپرست دانشگاه علم وفرهنگ برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه ی سرپرست دانشگاه علم وفرهنگ با حضور رییس جهاددانشگاهی، معاونان و اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه، امروز 12 اسفند در محل این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر حمیدرضا طیبی در این مراسم با توجه به فرهنگ شناسایی افراد در مواجهه با گرفتن و رها نکردن مسوولیت، بیان کرد: دکتر ایمانی خوشخو ضمن مسوولیت پذیری فراوان، همواره این نکته را به این جانب می گفت که "هر زمان احساس تغییر در ساختار این دانشگاه مشاهده شد، بنده حاضر به کناره گیری هستم". در عین حال همه ی اعضای جهاددانشگاهی باید بتوانند برای گرفتن مسوولیت در این نهاد برای مصون ماندن از آسیب ها همکاری کنند.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به انتظاراتی که از دانشگاه علم وفرهنگ وجود دارد، اظهار کرد: توقع ما از این دانشگاه به لحاظ علمی، چیزی شبیه به الگوی موسسه ی رویان جهاددانشگاهی و از لحاظ فنی و مهندسی الگو قرار ددان دانشگاه های خواجه نصیر، علم وصنعت و شریف است و این استعدداها در این دانشگاه وجود دارد و باید تحقق پیدا کند.
وی با تاکید بر این که در دوران مسوولیت خود هرگز سفارشی برای استخدام یا شرایط ویژه برای هیچ کس برای خدمت در این دانشگاه قایل نبوده ایم، ادامه داد: البته همیشه این توصیه را کرده ایم که همکاران موفق جهاددانشگاهی در تولید علم و کاربردی کردن آن، بر طبق شرایط و قوانین، برای تدریس در این دانشگاه و انتقال تجربیات خود، به کار گرفته شوند.
دکتر طیبی در پایان سخنان خود گفت: دکتر هاشمی با توجه به رشته ی تحصیلی، ارتباطات خوب و آشنایی با مسایل فرهنگی و هنری، فردی شایسته برای گرفتن این مسوولیت است و این دانشگاه تا سال 1404، می تواند جزو ده دانشگاه برتر ایران قرار بگیرد.

دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از اعضای این دانشگاه برای همراهی خود در دوره ی ریاست این دانشگاه، گفت: مسوولیت قبول کردن این دانشگاه را در شرایط سخت قبول کردم و همیشه قدردان زحمات روسای قبلی این دانشگاه بوده ام.

رییس سابق دانشگاه علم وفرهنگ با اشاره به این که تولد این دانشگاه در بستر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی بود، بیان کرد: دانشگاه از بیرون مورد قبول مسوولان و دانشجویان کشور است و اساتید مدعو همیشه از سطح این دانشگاه رضایت داشته اند.

وی افزود: در جهاددانشگاهی از گذشته دور هم جمع شدیم تا نشدنی ها را ممکن کنیم و می توانیم سطح این دانشگاه را در بین بهترین دانشگاه های کشور افزایش بدهیم.
دکتر ایمانی خوشخو با تشکر از زحمات ویژه ی رییس و اعضای جهاددانشگاهی برای دانشگاه علم وفرهنگ ، بیان کرد: امیدوارم این دانشگاه، "رویان" آموزشی جهاددانشگاهی بشود و قدم های آخر برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین را با توجه به رییس شایسته ی فعلی، به خوبی بردارد.

دکتر سعید هاشمی سرپرست جدید دانشگاه علم و فرهنگ نیز در این مراسم طی سخنانی به اهمیت تنوع منابع درآمدی در دانشگاه‌ اشاره کرد و افزود: مسیر حرکتی که برای دانشگاه تعیین شده، می‌تواند منابع درآمدی جدید و خوبی را به دانشگاه دهد.

سرپرست دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به پتانسیل‌های جهاددانشگاهی گفت: از پتانسیل‌های جهاد باید به خوبی استفاده شود و دانشگاه به پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی پیوند داده شود.

هاشمی با تاکید بر اهمیت ارتقای کیفی دانشگاه گفت: نقش اعضای هیات علمی و پرسنل دانشگاه در بحث ارتقای کیفی دانشگاه بسیار پر رنگ و اثرگذار است.
گفتنتی است در این مراسم، جمعی از اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند.

در پایان این مراسم نیز لوح سپاس و هدایایی به رسم یادبود به دکتر ایمانی‌خوشخو رییس پیشین دانشگاه علم و فرهنگ اعطا شد. هم چنین حکم سرپرستی دکتر هاشمی سرپرست جدید دانشگاه از سوی دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی به وی داده شد.